استخدام و جویای کار

یافتن یک شغل و حرفه به عنوان جوهره انسان و واسطه ای برای به دست آوردن وجه مورد نیازش برای ارتزاق ، از دیرباز یکی از اصلی ترین دغدغه های انسان متمدن بوده و از زمانی که مفاهیمی چون پول ، مبادلات اقتصادی یا خرید و فروش در تاریخ بشر تعریف شده اند ، اساس کار ، ماهیت و لزوم داشتن آن نیز به وجود آمده اند .
قدم گذاشتن جای پای پدر در هر شغلی که بدان مشغول بوده است ، شاگردی کردن نزد دوستان و آشنایان و یافتن تسلط ذره دره به کار ، کارآموزی و یادگیری یک فن با حداقل دریافتی ، شروع کسب و کاری از صفر بواسطه قدرت خلاقیت یا آزمون و خطا یا روی آوردن به مشاغل کاذب و فصلی مشهودترین مصادیق شغل یابی در دهه های گذشته بوده است ؛ حال اینکه پس از جا افتادن فرهنگ درج آگهی در نیازمندی های جراید و استقبال مخاطبین از آن و همچنین همه گیر شدن استفاده از اینترنت و به دوش کشیدن وظیفه نشر بسیاری از اطلاعاتی که پیش از این به طورکامل بر عهده روزنامه ها بوده است ، بسیاری از آگهی های مذبور در فضای مجازی خودنمایی می کنند .
امروزه بخش قابل توجهی از افراد جویای کار ، جوانانی فارغ التحصیل از مراکز آموزش عالی هستند که با تحصیل 14 الی 20 ساله علم و حضور در مراکز آموزشی ، اینک داوطلب حضور در بازار کار و تبدیل کردن دانش و مهارت های خود به پول هستند . با گذر از این مطلب که در این سال ها چه چیزهایی آموخته و این دانسته ها تا چه میزان کاربردی و مفید بوده است ، این حقیقت را نمی توان انکار کرد که این افراد دارای سطح توقع به مراتب بالاتری از هم سن و سالان خود در دهه های پیش و هم نسلان کنونیشان که فاقد این سطح از مدارج علمی هستند می باشند .
طبیعیست که به عنوان مثال دانشجویی که با خیال تبدیل شدن به مهندسی نامدار پای در رشته های فنی گذاشته است ، نمی تواند پس از فارغ التحصیلی در کسوت کارگری ساده کار خود را پیش ببرد ، از این روی به زعم وی درجامعه ما « کار نبوده » و این فرد با کوله باری از اطلاعات ناچار به یدک کشیدن لقب ” بیکار ” می باشد .
نکته امیدوار کننده در این مورد اینجاست که با وجود همه شرایط نامطلوب یا افکار منفی ، اوضاع یافتن یک جایگاه شغلی مناسب ( و نه صرفاً ایده آل ) آنچنان هم سخت نبوده و می توان با وارد شدن از درگاه های مناسب و حرکت در بستری استاندارد به خواسته خود رسید ، خواسته ای که مستلزم به خرج دادن صبر ، ثبات قدم ، جستجوی زیاد و صد البته معقول کردن سطح توقعات می باشد .
در همین رابطه ، وجود درگاه های اینترنتی مانند وبگاه ” ثابت مدیا ” شرایطی را فراهم آورده است که می شود با حداقل هزینه علاوه بر اینکه به جستجوی کار پرداخت ، در صورتی که نیازمند یک نیروی کار نیز هستید آن را یافته و واجدالشرایط ترین متقاضی دریافت یک پوزیشن را در جای مناسبش بگمارید . بخش استخدام و جویای کار تارنمای پیش روی این امکان را برای شما فراهم می آورد که بتوانید شغل مطلوب خود را یافته یا آگهی استخدام نفرات مورد نیازتان را در آن درج کنید .

کپی رایت 2021 ثابت مدیا | قوانین وب سایت
تمامی حقوق وب سایت متعلق به محمد کاظم ثابت زاده می باشد.