خدمات بازرگانی بین المللی

می دانیم که منظور از بازرگانی بین المللی داد و ستد با فرد یا مجموعه هایی غیر ایرانیست که این پدیده با واردات یا صادرات محصولات بیشتر خودنمایی می کند . در همین راستا حقیقتی انکار ناپذیر وجود دارد که آن عدم تسلط همه متقاضیان تجارت با خارجیان به الفبای کسب و کارهای برون مرزی می باشد .
ما در کشور خودمان دارای فرهنگ و عادات خاصی در خرید و فروش بوده و گاه به صورت غیر ارادی نیز از آن ها در معاملات خارجی استفاده می کنیم ، فارغ از اینکه بخشی از این اقدامات به شدت نکوهش شده ، باعث می شود وجهه ما در مقابل طرف خارجی خدشه دار گشته و دست آخر از کیفیت کار کاسته شود . به عنوان مثال افرادی که تجربه کار با چینی ها و سفارش ساخت محصولی را داشته اند به خوبی می دانند که ” چانه زدن ” به منظور کاهش قیمت که در بازار ایران امری کاملاً عادی و جا افتاده است ، چنانچه بیش از حد بوده و تولید کننده شرق آسیایی را در منگنه قرار دهد ، اگرچه شاید با مخالفت مستقیم وی روبرو نشده و به ظاهر این قرارداد منعقد شود ، اما بدون شک طرف خارجی تنها به اندازه همان هزینه ای که برای هر واحد کالا صرف کرده اید محصولی را تولید کرده و در حالی که تصور می کنید با بی اعتنایی به طرح های اولیه شما کم فروشی کرده است ، وی تنها به اندازه توانایی های مالیتان برای شما جنسی را تولید کرده است .
با توجه به این شرایط ، در خدمات بازرگانی بین المللی بایدها و نبایدهایی وجود دارد که در صورت تمایل به گام گذاشتن به دروازه های تجارت جهانی نیازمند یادگیری و اعمال آن ها هستیم . از یافتن مجموعه های معتبر و واجد الشرایط گرفته تا نوع مناسب نامه نگاری با آنان ، برقراری ارتباط کلامی و توانایی استفاده از زبانی تخصصی ، آشنایی با اصطلاحات و استانداردهای بین المللی ، اعتبار سنجی اسناد ، توانایی تنظیم قراردادی که بار بیجای قانونی روی دوشمان نگذاشته و حقی از ما ضایع نکند ، تفهیم مو به موی خواسته هایمان ، تعیین زمان تولید و نحوه تحویل اجناس مورد نظر و مجموعه سرویس های دیگری که کیفیت همکاری با طرف خارجی را دستخوش تغییرات قرار می دهد خدمات بازرگانی بین المللی نام دارد .
این در حالیست که در مواردی هم شما به عنوان میزبان و کارگزار پذیرای طرف غیر ایرانی خود هستید . اگرچه در این شرایط هم وجود افرادی که بتوانند به تسهیل روند این داد و ستد کمک کنند الزامی بوده ، اما قرار گرفتن در مسندی که دریافت کننده وجه یا امتیازات بوده و در پی عرضه محصولاتیست به نحو دیگری بروز پیدا کرده و در شاخه هایی حساس تر نیز به نظر می رسد .
با همه این اوصاف ، اگر مجموعه ای آنچنان بزرگ است که بتواند به تنهایی همه این کارها را انجام دهد ، دپارتمان مربوطه وظیفه برقراری ارتباط میان مدیران و طرف خارجی را بر عهده می گیرد ؛ در غیر این صورت نیازمند یاری گرفتن از فرد یا افرادی خارج از مجموعه خود به عنوان متخصص یا مشاور این کار هستند که می توانند سراغشان را از زیر شاخه های ” خدمات بازرگانی بین المللی ” بگیرند .

کپی رایت 2021 ثابت مدیا | قوانین وب سایت
تمامی حقوق وب سایت متعلق به محمد کاظم ثابت زاده می باشد.