خدمات سیر و سفر

مسافرت در دوران ما به مقاصد متعددی انجام می پذیرد ، حال اینکه با نگاهی اجمالی به سیر تاریخی و مراحل تکامل سفر می بینیم که در گذشته های نچندان دور ، این مهاجرت های کوتاه مدت که عموماً به قصد بازگشت به خانه انجام می شدند ، با هدف تجارت و بازرگانی انجام می پذیرفتند . جنگ ، تبعید ، تحصیل علم و دانش ، زیارت ، فرار از دست حکمای یک دیار و در مواردی نیز جهانگردی به منظور آشنایی با فرهنگ و سنن اقوام دیگر ، از اصلی ترین اهداف مسافرت به حساب می آمد . همه این ها در حالیست که امروزه درصد قابل توجهی از مسافرت های هوایی ، دریایی یا زمینی را سفرهای تفریحی تشکیل داده و برای عده زیادی لغت سفر هم ارز مسافرتی تفریحی می باشد .
نکته جالبی که می توان از این مقدمه برداشت کرد این است که این نوع مسافرت در زمان های قدیم عملاً وجود نداشته و یا در صورت یافتن نمونه هایی انگشت شمار مختص قشر خاصی از جامعه بوده است . به عنوان مثال در تاریخ معاصر ما ، در دوره قاجار – به ویژه در زمان پادشاهان نخستین این سلسله – اینگونه عزیمت ها تنها در توان شاه و افراد بلند مرتبه حکومتی بوده و داشتن سفری به دوردست برای رعیت به منظور تفریح و استراحت امری هضم نشدنی بوده است .
با پیشرفت جوامع بشری ، برقراری امنیت در راه و شهرهای مختلف ، یکپارچه شدن قوانین گردشگری در مسافرت های برون مرزی ، اختراع و تولید انبوه صدها مدل وسیله نقلیه ، درست شدن شهرک های تفریحی یا مراکز سیاحتی در هر شهر و دیگر امکانات زیر ساختی برای تسهیل سفر ، اینک انجام این کار امری متحیر العقول نبوده و همگان امکان تجربه آن را به دست آورده اند.
همانطور که مستحضرید ، انتخاب مقصد ، مسیر و وسیله رسیدن به آن ، تعداد روزهای استقرار ، محل اقامت ، مراکز مهم گردشگری و سایر ریزه کاری هایی که در یک سفر مورد توجه قرار می گیرند از مهمترین دغدغه های متقاضیان انجام این مسافرت ها می باشد . از آنجایی که بیشتر امور انسان به سمت سرعت و سهولت در انجام پیش می رود ، اینکه سامانه ای وجود داشته باشد که همه این امکانات را به صورت یکجا در اختیار انسان قرار دهد بسیار مطلوب و پرکاربرد می باشد ؛ از همین روی ما در وبگاه ” ثابت مدیا ” با گرد هم آوردن سرشناس ترین سامانه های سرویس دهی در زمینه خدمات سیر و سفر ، این امکان را فراهم آورده ایم تا همگان به راحتی به این خدمات دسترسی داشته و بتوانند در کسری از زمان به خواسته های خود برسند .

کپی رایت 2021 ثابت مدیا | قوانین وب سایت
تمامی حقوق وب سایت متعلق به محمد کاظم ثابت زاده می باشد.