پروژه های عمرانی

پروژه های عمرانی به مجموعه ای از عملیات های ساخت و ساز گفته می شود که خروجی آن ها به صورت ساز های شهری ، جاده ، پل ، سد ، کانال و دیگر پدیده های مشابه ظاهر می شوند . طبق آماری غیر رسمی ادعا می شود که در امر احداث یک آپارتمان مسکونی در حدود 300 شغل منحصر به فرد ( مثلاً بنّا ، درب و پنجره ساز ، سیم کش ، نقاش و …) درگیر کار شده و علاوه بر آماده کردن بخشی از این ساختمان خود نیز ارتزاق می کنند . در نتیجه اینکه وقتی ساخت و سازی در این ابعاد تا این میزان می تواند افرادی را به سر کار بگمارد و رونق مشاغل مختلف را به همراه بیاورد ، پروژه های ملی مانند یک سد ، ساخت تونل یا تعریض یک بزرگراه تا چه حد می تواند در این پویایی اقتصادی پر اهمیت باشد !
پروژه های عمرانی بزرگ و ملی از طریق مناقصه به مجموعه های بزرگ که توانایی ، تجربه و پیشنیاز های لازم برای پیشبرد اهداف احداث سازه مذکور را دارند اعطا می گردد . درهمین رابطه که به گرید یا درجه شرکت ، ماشین آلات ، تعداد کارکنان یا سوابق کار ایشان نیز توجه می شود ، گاهی شرکت های کوچکتر که مستقیماً توانایی در دست گرفتن این پروژه ها را ندارند ، پس از مشخص شدن شرکت مسئول این عملیات ، به سراغشان رفته و با عقد قراردادی داخلی به انجام بخشی از اموری که در تخصص خودشان است می پردازند ، در نتیجه اینکه در پروژه های عمرانی ، اینکه افرادی را از شرکت های مختلف می بینیم امری عجیب و غیر عادی نمی باشد .
با گذر از این توضیحات ، مجموعه هایی هم که اولین واسطه انجام کارهای مذکور هستند ، در پی اشخاص واجد الشرایطی می گردند تا با برون سپاری تحت نظر ، کار را به ایشان سپرده و بدین ترتیب به تعهدات خود عمل کنند . زیر شاخه پروژه های عمرانی تارنمای ” ثابت مدیا ” به عنوان دامنه ای تخصصی ، این امکان را برای شرکت هایی در جایگاه های مختلف فراهم می کند که همکار یا توابع مورد نظر خود ر ا پیدا کنند و با بستر سازی مناسب به فعالیت در راستای هدفی مشخص بپردازند .
این در حالیست که مواد مصرفی و مصالح ساختمانی نیز بخش جدایی ناپذیری از کار بوده و یافتن مرغوبترین آن ها با قیمتی مناسب هدف بسیاری از فعالان حوزه ساخت و ساز می باشد . در نتیجه اینکه با ورود به این بخش می توان هرآنچه که در زمینه عمرانی مورد نیاز بوده یا مصرف می شود را یافت و با شرایطی ایده آل به آن رسید .

کپی رایت 2021 ثابت مدیا | قوانین وب سایت
تمامی حقوق وب سایت متعلق به محمد کاظم ثابت زاده می باشد.